Vinyasa flow jóga

Dynamická forma jógy, ve které se plynule přechází z jedné pozice do druhé v souladu s dechem. Součástí lekce jsou ásany, ujjayi dech a jiné dechové techniky, meditace i relaxace. Praktikováním vinyasa flow se tělo posílí a protáhne, mysl se klidní a uvolní se napětí. Lekce jsou fyzicky náročnější a vhodné od úrovně mírně pokročilí.

Flow jóga 

Flow jóga podobně jako vinyasa flow propojuje pozice mezi sebou pomocí dechu do krátkých sestav, praktikujeme ale v pomalejším a klidnějším tempu. Cvičením se tělo posiluje a protahuje, je dopřán čas i na uvolnění a relaxaci. Vhodná lekce pro začínající a všechny, kdo chtějí praktikovat v pomalejším tempu, některé termíny i pro těhotné.

Jemná jóga

Tyto lekce jsou zaměřené hlavně na zklidnění a zvnitřnění. Jsou vedené v pomalejším tempu s důrazem na procítění pozice v přítomném okamžiku. Součástí lekce je krátká meditace nebo dechové cvičení a dostatečně dlouhá relaxace. Lekce jsou vhodné i pro začátečníky a těhotné.

Jin jóga

V těchto lekcích jsou pozice drženy delší dobu, aby se mohly protáhnout nejen svaly, ale i pojivové tkáně jako vazy, šlachy a fascie. Jde o meditativní styl jógy vhodný pro každého, kdo potřebuje zvolnit, relaxovat, ponořit se do sebe anebo vyvážit jiné“ jangové“ aktivity. Lekce sestávají převážně z pozic vsedě nebo vleže. Vhodné pro všechny, i pro začátečníky.

Muži pouze!

Jóga není jen pro ženy! Naopak, dříve byla jóga předávána pouze v mužské linii, aby muži získali dostatečnou zdatnost, sílu i pružnost, a zároveň rovnováhu a nadhled. I když se nedotknete rukama země, jóga posílí Vaše tělo, protáhne zkrácené svaly, otevře ztuhlá ramena a pomůže Vám zpracovat nahromaděný stres. Vhodné jako doplněk pro sportovce i jako návrat k fyzické kondici pro déle neaktivní muže.

Aštanga mysore jóga

Dynamická jóga, ve které je přesně stanovená sekvence pozic v určitém pořadí. Lekce praktikujeme ve stylu mysore – tedy každý cvičící si cvičí sestavu sám pod dohledem zkušeného lektora. Tento způsob vedení je vhodný i pro začátečníky, protože se jim lektor může individuálně věnovat a postupně je sekvenci pozic naučit.

Dětská a teen jóga

Cvičení jógy přináší dětem radost, rozvíjí motorické schopnosti, trpělivost a pozornost. Během lekcí se děti učí jednotlivé pozice, které jsou inspirované přírodou a světem kolem nás. Učí se správně dýchat a svůj dech korigovat. Cvičením se děti lépe naučí vnímat své tělo, respektovat sebe a své kamarády v nesoutěživém prostředí. Jóga živější děti zklidní a děti málo aktivní povzbudí.

U dospívajících dětí jóga pomůže posílit rychle rostoucí tělo a srovnat případné nesrovnalosti, které právě rychlý růst přináší. Zároveň kompenzuje dlouhé sezení nad učením i „smart“ zařízeními. Důležitým prvkem pro všechny je relaxace, při které se děti učí zklidnit a na chvilku zastavit.

Jóga pro těhotné

Jóga je vhodná i pro těhotné. Cvičení během těhotenství pomáhá ženám udržovat fyzickou kondici, duševní pohodu a připravit se na porod. V lekcích se ženy naučí dýchat, vnímat své tělo a odpočívat. Těhotné ženy jsou vítány na lekcích jemné jógy a některých termínech flow jógy.

Jóga pro začínající

Tyto otevřené lekce jsou určené pro ty, kteří s jógou právě začínají nebo mají za sebou jen pár lekcí a chtějí si osvojit základy jógové praxe. Na lekci se můžete přihlásit kdykoliv v průběhu roku a postupně začít poznávat jednotlivé pozice, dechové a relaxační techniky. Pokud zrovna nejsou tyto lekce v aktuálním rozvrhu, nebo Vám nevyhovuje jejich čas, můžete se jako začátečník přidat i do lekcí flow jógy, jemné jógy,  jin či restorativní jógy.

Restorativní jóga

Tento typ jógy pomůže Vašemu tělu i mysli zpomalit a uvolnit se. Během lekce si uděláte jen malý počet ásan, za to v nich budete několik minut na každou stranu. Pomocí pomůcek vypodložíte Vaše tělo tak, aby Vám v pozicích bylo dobře a svaly se dokázaly uvolnit a mysli vypnout. Vhodné pro začátečníky i pokročilé.

Terapeutická jóga

Tyto lekce jsou vhodné pro ty, kteří chtějí pomocí jógy řešit konkrétní problém nebo chtějí praktikovat v soukromí pouze s lektorem. Privátní lekce můžeme zorganizovat i pro uzavřenou skupinu ať pracovní nebo soukromou. Lekce jsou organizovány dle domluvy mezi konkrétním lektorem a klientem.

Máte vybranou svou lekci?